PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94450}

Dzikie gęsi

The Wild Geese
6,6 1 348
ocen
6,6 10 1 1348
Dzikie gęsi
powrót do forum filmu Dzikie gęsi

Naprawdę dobry film

ocenił(a) film na 8

Przeważnie oglądając filmy wojenne z tego okresu i z taką obsadą, towarzyszy mi szyderczy uśmieszek. Wojna ukazana jest jako pole zabaw dla nieśmiertelnych bohaterów, którzy bez strachu z wypiętą klatą unicestwiają hordy bezmózgich wrogów, aby na koniec wygłosić kilka wzniosłych i przesadzonych kwestii.

W przypadku tego filmu podejście się nie zmieniło. Skacząc po kanałach w poszukiwaniu czegoś godnego do obejrzenia podczas niedzielnego śniadania, zatrzymałem się na pewnym programie, gdzie film "The Wild Geese" był emitowany.

Już w połowie "seansu" nie mogłem uwierzyć, że oglądam naprawdę bardzo dobre kino. Mimo, że działa on wg oklepanego schematu planowanie ==> trening ==> udana akcja ==> zdrada ==> odkupienie, jest po prostu świetny. Trzyma w napięciu mimo, że można się domyśleć co do osób, które zginą. Sceny czystej akcji, czy zabójczej strzelanin, mimo kilku błędów (głównie w sposobie prowadzenia ognia - czyli legendarne sianie z biodra) są niezwykle emocjonujące i przedstawione dosyć realistycznie.

Polecam każdemu, kto interesuje się i ogląda filmy wojenne. Wg mnie ociupinkę lepszy od osławionych "Dogs Of War".

ocenił(a) film na 7
Mofi

". Wojna ukazana jest jako pole zabaw dla nieśmiertelnych bohaterów, którzy bez strachu z wypiętą klatą unicestwiają hordy bezmózgich wrogów, aby na koniec wygłosić kilka wzniosłych i przesadzonych kwestii."

ktorez to filmy ?

ocenił(a) film na 8
Mofi

Swietny film konca lat 70-ych.Na deser jest Roger Moore

Mofi

"Dogs of war" są właśnie osławione, niewiele więcej. "Dzikie gęsi" jest filmem dobrym, nie bardziej infantylnym niż choćby "Tylko dla orłów", cennym dla wielbicieli tematyki związanej z najemnikami w ogóle. Nie ma tych filmów wiele. Ten jest o tyle cenny na dodatek, że konsultantem był Mike Hoare.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones