PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37342}

Boom

6,4 329
ocen
6,4 10 1 329
8,0 3
oceny krytyków
Boom
powrót do forum filmu Boom

alegoryczna, pełna symboli historia starzejącej się, wyniszczonej (fizycznie i mentalnie) przez życie dawnej gwiazdy. za kamerą Joseph Losey, scenariusz autorstwa Tennessee Williamsa, ale sama wizja zdaje się być dosyć niepełna, zbyt wątło osadzona w rzeczywistości, aby poruszyć i wciągnąć. stąd też największą atrakcją są tu role Elizabeth Taylor i Richarda Burtona w rolach głównych, jako zepsutej milionerki i jej "anioła śmierci". zwłaszcza w kontekście ich wspólnego życia prywatnego nabiera ów obraz nowego, ciekawego wyrazu. jest też ozdoba w postaci ślicznej Joanny Shimkus, która gra sekretarkę pani Goforth. pozycja może nie w pełni satysfakcjonująca, ale na pewno warto sięgnąć, choćby dla kilku zapadających w pamięć fragmentów i pięknych lokacji.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Siemka, nie wiesz przypadkiem gdzie można znaleźć napisy do tego filmu?

ocenił(a) film na 8
7IGER

Jeszcze szukasz "Boom" ? Mam ten film z polskim lektorem. Daj coś fajnego w zamian, ok?

Caligula

Czy macie może ten film? Chętnie się wymienię za jakiś inny klasyk z Elizabeth Taylor, Brigitte Bardot itp.

ocenił(a) film na 8
bardotek69

Jeszcze szukasz "Boom" ? Mam ten film z polskim lektorem. Daj w zamian "Prawdę" z Brigitte, ok?

IrenaSz

Ale "Prawdę" mam tylko w oryginale, z angielskimi napisami ewentualnie. Obawiam się, że Pani ma dokładnie tę samà?

ocenił(a) film na 8
bardotek69

Szkoda! Szukam wersji z polskim lektorem lub napisami, bo nie znam tych języków. Trudno, pozdrawiam.

IrenaSz

Na taka to i ja czekam! Albo chociaz na kogos kto przetlumaczy napisy do tego filmu Bardotki! A takze 'Na wypadek nieszczescia', 'Bulwar rumu', 'Niedzwiedz i laleczka' itd... Ciekawe czy sie kiedys doczekamy, jesli nie tlumaczenia to emisji telewizyjnej lub wydania na BluRay/DVD... Eh...

ocenił(a) film na 8
bardotek69

A może masz inne fajne filmy z BB, z polskim lektorem lub napisami? Dam za to filmy z Elizabeth. OK ???

IrenaSz

Pani Ireno, nie wiem czy mnie Pani nie kojarzy tutaj czy co, ale mailujemy prywatnie i wie Pani ktore filmy BB mam, a ktore nie, prawda;)?

ocenił(a) film na 8
bardotek69

Ale ja już dawnych maili nie mam, bo nieaktualne kasuję, i naprawdę nie pamiętam tytułów filmów z BB. Dlatego pisze tutaj. Nie gniewaj się, tylko, jeśli możesz, napisz do mnie, dobrze?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones